Balgat evden eve nakliyat olarak sizlere taşımacılık alanında diğer bütün firmaların aksine sigortalı taşımacılığın kırılan eşya ve mobilyalarınızı ödemediğini yani aksini söylüyoruz. Firmamız pek çok şirketin yaptığını söylediği sigortalı nakliyat hizmetinin kapsamının çok sınırlı olduğunu ve maalesef kandırıldığınızı sizlere söylemekte. Gerçekler acıdır.
Sizlerde bize inanmayabilirsiniz hatta yalan yanlış olduğunu bile düşünebilirsiniz. Bizde tam bu şekilde düşünerek ne bize nede anlaşmış olduğunuz nakliyat firmasına güvenmemenizi sizlerden istiyoruz. Peki ne yapacağız diyorsunuz kendi, kendinize de mi? Peki o zaman sizlerde doğru olanı yapın ve kesinlikle bir sigorta firmasına bu konuda danışınız. Şüphesiz en doğru ve tarafsız bilgiyi size verecek olan bir sigorta firmasıdır.
Sigorta firması bizim size anlatmış olduğumuz bilgileri doğrulayacaktır. Bizde sizlere sigortalı taşımacılığın kapsamı hakkında biraz bilgi verelim. Sigortalı taşımacılık taşıma esnasında oluşabilecek herhangi bir hasar, kırılma, zedelenme gibi herhangi bir şeyi karşılamamaktadır. Yani örnekleyecek olur isek televizyonunuzun taşıma sırasında bir işçinin ellerinden kayarak düştüğünü var sayar isek, kırılma ile bitecek bu hasar. Bu hasarı sigortanız tarafından size ödeneceği söylenir ve firmanıza parayı ödeyerek işlemi sonlandırırsınız. Firmanız hiçbir şey olmamış gibi ücretini alarak gider ve kısacası işin içinden sıyrılır.
Siz ertesi gün sigorta firmasını arayıp bir eksper istediğinizde durumun farkına varırsınız ve sigorta firmanızın kesinlikle hiçbir şekilde işçi nedeni ile oluşabilecek bir hasarı karşılamadığını ve hiçbir ücret alamayacağınızı örenirsiniz. Firmanızı geri aradığınızda herhangi bir yetkiliyi maalesef bulamayacaksınız. Çünkü bu planlı bir uygulama ve müşteri hakkını ihlal yani insan kandırmadan başka bir şey değildir.
Sigortalı nakliyat hizmeti sizlere hiçbir işçi ve kullanıcı hasarı ödemez. Aksine eşyalarınız kamyona yüklendikten sonrası için kapsam sizin eşyalarınızı korumaya başlar. Yani yolculuk sırasında oluşabilecek risklere karşıdır sigorta kapsamı aslında. Yolculuk sırasında oluşabilecek kaza anı, yangın, araç devrilmesi gibi sebepler kapsama gerçekten girmekte ve sizlere bu şekilde taşımacılık yapılmaktadır. Geriye kalan her şey firmanız ile sizin aranızdadır.