Eksper yani Türkçesine baktığımızda keşif anlamına gelmektedir dilimizdeki karşılığı. Firmamız sizlere keşif için Ankara içerisinde her bölgeye ücret talep etmeden ekipleri yönlendirmektedir. Taşınmadan oluşabilecek her hangi bir olasılıkları önleyebilmek adına her tedbiri almaktadır. Firmamız sizlere gelerek taşınacak eşyanın taşıma sırasında olabilecek hasarlardan kaynaklı problemleri önceden görerek her ihtimali değerlendirir.
Yeni bir ofis veya eve taşınırken nasıl taşınacağınızı düşünürken pek haksız sayılmayacaksınız. Taşınmak ister istemez zor ve problemli bir süreç gibi gelebilmektedir. Neyse ki sizleri bu tür sıkıntılardan kurtaracak Çankaya ev ve ofis taşımacılığı hizmetleri var.
Ücretsiz keşif ekiplerimiz sizlerin ev ve ofislerine gelerek keşif yapar. Eşyalarınız listelenerek bir taşıma planı çıkarılır. Taşıma planı eşyaların cinsi ve yoğunluğu baz alınarak hazırlanır. Eşyalar aracınıza yüklenirken yapılması gereken şeyler belirlenir. Firmamız sizler için gerekli şartlar sağlanır ise asansörlü nakliyat hizmetini de devreye koyar.
Taşıma işlemi gerçekleşmeden önce sizler de seçtiğiniz firmalardan mutlaka eksper hizmetini isteyiniz. Taşınacağınız mekandan tutun gideceğiniz yere kullanılacak malzeme miktarı ve tipine göre her ince ayrıntı keşif ekipleri tarafından yapılmaktadır. Nakliyat sırasında en basit gibi görünen ama en önemli işlemdir aslında.

Ücretsiz eksper hizmeti almadığınız durumda olabilecekler;
Her hangi bir nakliyat sözleşmesi taraflar arasında imzalanmadığından dolayı olası hasar veya aksaklıklar dolayısı ile firmanızı herhangi bir durumda suçlayamaz, suçlarsanız da her hangi bir şey tutturamayacağınızı unutmayınız.
Taşınacağınız gün firmanızın gelmesini beklerken firmanız gelmeyebilir. Sizlerde sözleşmeniz olmadığından dolayı mağduriyet yaşayabilirsiniz.
Anlaşmış olduğunuz A firması yerine başka daha önce adını hiç duymadınız ve tanımadınız kişilere eviniz taşınması için komisyon karşılığı verilmiş olabilir.
Eşyalarınız daha önce görülmediğinden dolayı gerekli eleman sayısı yetersiz kalabilir. Yine gerekli ambalaj malzemesi ve miktarı yetersiz kalabilir. Gelen ambalaj malzemesi evinizin ve mobilyalarınızın sarımı için uygun olmayabilir.
Evinizi taşımak için getirilen araç sizin eşyalarınızın cinsi acısından uygun olmayabilir. Hatta araç boyutu eksiz ve yetersiz kalabilir. Buda size ekstra bir maliyet demek olacak ve sizden yeni bir araç için yeni bir ücret isteme yoluna kadar gidebilecek aksaklıklar oluşabilir.
Eksperin Önemi
Ev ve ofis eksperimizin gelmesi ile taraflar arasında bir ev ve ofis taşımacılık adına sözleşme yapılacak ve müşteri hakları, yani sizin haklarınız koruma altına alınacaktır. Sözleşme tipini ve maddelerini mutlaka okuyunuz ve bir uzmana danışmanızı da sizler için yararlı görmekteyiz.
Firma eğer taşıma sözleşmesi yanı sıra bir evden eve nakliyat sigortası yapıyor ise firma sigortası neleri kapsadığı iyice okunmalı. Beğenilmeyen ve ya ilave edilmesi istenilen şartlar var ise firmanıza bildirilmeli.
Eksper önceden gelerek eşyanızın taşınması sırasında olabilecek olası aksaklık ve hasarı önceden tespit ederek, sizlerin taşınmalarında yükünü hafifletir ve rahat bir taşıma işlemi yaşamanız için gerekli bütün tedbirleri alır.